Uzaylılarla iletişim insanlığın sonu olabilir


aliens-jpg5820Lucianne Walkowicz’den insanlığa ciddi uyarı. Daha önce dünya dışı varlıkların Dünya’yı keşfetmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Stephen Hawking’i destekeyen yorumlar yapan Walkowicz; uzaylıların insanlığın sonunu getirebileceğini ifade etti. Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawkings yapay zeka…

Lucianne Walkowicz’den insanlığa ciddi uyarı. Daha önce dünya dışı varlıkların Dünya’yı keşfetmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Stephen Hawking’i destekeyen yorumlar yapan Walkowicz; uzaylıların insanlığın sonunu getirebileceğini ifade etti.
Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawkings yapay zeka ile ile ilgili açıklamalar yapmış, yapay zekanın insanlığın sonunu getirebileceğini söylemişti. Şimdi ise dünya dışı varlıkların gezegenimize nasıl etkilerde bulunabileceği konuşuluyor.
Dünya dışı varlıklar denince akla gelen başka bir kavram da uzaylılar. Uzaylıların insanlığın sonunu getirebileceklerini ifade eden Adler Planetarium’un çalışanlarından Walkowicz, uzaya Dünya’dan gönderdiğimiz mesajlar konusunda dikkatli olunması gerektiğini söyledi.
NBC’ye konuşan Walkowicz; uzaylılarla irtibata geçmek için, onlara ulaşabilmek için Dünya’dan gönderdiğimiz mesajlar ya insanlığın sonunu getirecektir ya da dünyayı çok ileri bir seviyeye götürecektir diye konuştu. Dünya dışı varlıkların hedeflerini hiçbir zaman tam anlamıyla bilemeyeceğimizi söyledi.
Buna benzeyen bir açıklama Stephen Hawking’ten de son zamanlarda gelmişti. Ona göre uzaylılar göçebe bir kültüre sahip olabilirlerdi ve onlara ait kaynakları kendi yaşadıkları gezegende tüketmiş olabilirlerdi. Belki de yaşama elverişli başka bir gezegen arayışındaydılar. Bu uyarı niteliğindeki açıklama da dünyaca ünlü fizikçi Hawking’ten gelmişti.
Uzayı 1984 yılından beri dinleyen Dünya için alacağı karşılığın sonucu ile ilgili olasılıklar oldukça fazla. Henüz netleşmiş bir durum olmadığından, onlara göre belki son derece yetersiz kalmış teknolojiyle karşılarında bulunuyor olabiliriz.
Kainatın akılalmaz büyüklüğü söz konusu olunca, onlardan tarafımıza gelecek ilk mesajın hala yolda olduğu da varsayımlar arasında.

Реклама
Автор: Teymur Kasamanli Рубрика: TURKIS