Çin’de UFO İddiası Nedeni İle 3 Yolcu Uçağı İniş Yapamadı Çin Halk Cumhuriyeti’nin


c_183f3Mianyang şehrinde bugün sabah saatlerinde 3 yolcu uçağınının belirlenemeyen bir cisim nedeni ile havalimanına iniş yapamadığı iddia edildi.

Bugün sabah saatlerinde Çin Halk Cumhuriyeti’nin en kalabalık eyaletlerinden birisi olarak nitelendirilen Mianyang Eyaleti’ndeki havalimanına yolcu indirmek için kuleden iniş izni isteyen üç yolcu uçağının pist yakınlarında tespit edilen ve kimliği belirlenemeyen bir uçan cisim nedeni ile iniş yapamadığı aktarıldı. Kısa bir süre içerisinde dünya geneline yayılan haberin ardından uçakların iniş yapmasına engel olan uçan cismin UFO olduğu iddia edilirken havalimanı yetkilileri tarafından olaya ilişkin resmi bir açıklama yapılmazken söz konusu üç yolcu uçağının başka bir havalimanına yönlendirildiği yönündeki bilgilerin iddiaları kuvvetlendirdiği belirtildi.

5965BİR ÇOK GÖRGÜ TANIĞI DA CİSİMLERİ GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Sabah saatlerinde yaşanan olaya ilişkin olarak sosyal medya platformları üzerinden paylaşılan gönderileerde Mianyang eyaletindeki bir havalimanına iniş yapmak isteyen yolcu uçaklarının pilotlarının bildirdiği ‘Kimliği belirlenemeyen uçan cisimler’i havalimanı yakınında bulunan bir çok vatandaşın da fark ettiği iddia edildi. İddiaların kısa bir süre içerisinde hızla yayılmasının ardından Çin polis teşkilatının bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisi sevk ettiği ve iddialara yönelik soruşturma başlattığı aktarılırken yaşananların ardından başka havalimanlarına yönlendirilen üç yolcu uçağında bulunan yolcuların olayın korkutucu olduğunu dile getirdikleri paylaşıldı. Havalimanı yakınlarında görüldüğü dile getirilen cisimlerin UFO olduğu yönünde ortaya atılan iddialara yönelik herhangi bir yalanlama açıklamasının yapılmaması akıllarda soru işareti oluştururken bahsedilen uçakların pilotlarının açıklama yapmasına gizlilik gerekçesi ile yasaklama getirildiği ileri sürüldü.

Реклама
Автор: Teymur Kasamanli Рубрика: TURKIS