Ufo Gerçeği -2


ynurayNuray Gusef Durmuş
Orion Ufo ve Dünyadışı Varlıkları Araştırma Derneği Başkanı Kuzey Atacan. Kendisiyle yaptığımız ilginç sohbete devam ediyoruz.Bilgi edinme arzusu, elbette ki akıl sağlığı yerinde olan herkes için vazgeçilmez bir tutkudur. Bu tutku ile yaşadığımız ortama ve zamana göre çok şey kazanır ya da kaybederiz. UFO gerçeği de, doğru bir amaçla ve bilimsellik çerçevesinde incelendiğinde insanlığın gelişimi için doğru kullanıldığında, hiçbir şey kaybettirmeyecek, tam tersine bir çok yeniliği bizlere kazandıracak bir olgudur. Bazı çıkar gruplarının korktuğu ve açıklamaya çekindiği UFO gerçeğinin kazandıracağı artı değerlerden bazıları.
İşte birkaç satır başlığı…
nuray_006• Evrende yalnız olamadığımız gerçeğinin anlaşılması ve sonrasında oluşacak sınır tanımayan “ Birleşik İnsanlık Realitesi”nin ortaya çıkışı.
• Dünya’nın evrenin merkezi olmadığının anlaşılması ve bizlerinde bu dev okyanusta sadece minicik bir kum tanesi olduğumuzun anlaşılması ve kendini beğenmiş bir çok değer yargısının tümden değişikliğe uğramaları.
• Evrensellik anlayışının gelişmesi ve kapalı şuurların açılması.
• Yapılacak temaslar sonrasında elde edilebilecek teknolojik ve mistik bilgiler.
• Galaksiler arasında kurulacak bir dev organizasyon sayesinde evrenin gelişimi ve devamlılığı yararına yapılabilecek ortak çalışmalarda bulunabilmek.
• Dünyasal şartlar altında çözülmesi imkansız gibi görünen bir çok sorunun bir anda aşılmasını sayabiliriz.
Bu konunun insanlığa olabilecek faydalarını göz ardı etmeye çalışanların durumu, tıpkı ufak bir mahallede yaşayıp da, dünyayı oradan ibaret sanan ve dışarıdaki güzellikleri göremeyen ve görmekten korkan, kendini mahallesiyle sınırlamış insanlar gibidir. Bunun sebebi, o küçük mahallesinden çıktığı ve dünyadaki diğer güzellikleri gördüğü an, inandığı yanlış inançların ve şartlandırılmışlıkların büyük bir hüsranla yıkılacağından duyduğu korkudur. İnsanlığın amacı, tıpkı hayvanlar gibi doğup, büyümek, beslenip, çoğalmak olmamalıdır. İnsanı insan yapan en önemli özellikler, araştırmak, bilgi edinmek ve ibret almaktır. Dünyada bir bilim dalı haline gelmiş olan Ufoloji, Allah’ın biz insanlara bahşetmiş olduğu bilgi edinme arzusunu ve gelişmeyi bizlere sunan çok kapsamlı bir bilim dalı olarak karşımızda durmaktadır.
Ufoloji bilimi, her şeyin ilkokul kitaplarında yazıldığı gibi değil de, bilinenin ardındaki ikinci sebebi ve sırrı açacak evrensel bir anahtardır. Bu noktadan yola çıkarak, evreni tanıma açısından dünya biliminin çaresiz kaldığı bir anda, dünya dışı zeki yaşam araştırmacılarının yardımına başka bir olgu yetişecektir. Bu olgu, çağlar boyunca gezegenimizi ilgilendiren, düşündüren ve bilgilendiren UFO gerçeğidir.
Devamı, Gelecek….

Реклама
Автор: Teymur Kasamanli Рубрика: TURKIS