İNGILTERE BINLERCE UFO BELGESI YAYIMLADI


İngiltere’de bugün 9000’e yakın UFO belgesi kamuoyuna açıklandı. Açıklanan belgeler arasında çok sayıda fotoğraf da va İngiliz Ulusal Arşivleri’nin kullanıcılara sunduğu belgelerde; UFO’ların İngiliz ordusunca görülmesinden, Londra’da bir kişinin uzaylılarca kaçırıldığını belirtmesinden ve tanımlanamayan bir uçan nesnenin Lancester tipi bombardıman uçağına eşlik etmesinden söz ediliyor.

İlgili Konular
Belgelere bakılırsa tüm bu gelişmeler dünya çapında hükümetlerin ve istihbarat servislerinin en üst düzey birimlerinde tartışılmış.
Birleşmiş Milletler ve Amerikan Merkezi İstihbarat Örgütü (CIA)’ydeki tartışmaların yanı sıra, İngiltere de Lordlar Kamarası da 1979 yılında konuyu ele almış.
Bu, Lordlar Kamarası’nın bugüne dek bilinen tek UFO oturumu.
İngiltere’de o dönem, ekonomik kriz yaşanıyor, sendikaların ülke çapında greve gitmeye hazırlanıyordu.
Ülke de, Winter of Discontent (Hoşnutsuzluk Kışı) olarak bilinen dönemden geçiyordu.
Bugün açıklanan belgelere İngiliz Ulusal Arşivleri’nin internet sitesiwww.nationalarchives.gov.uk’den bir ay boyunca ücretsiz olarak erişilebilecek.
11 Eylül saldırılarının düzenlendiği gün UFO haberi
Kamuoyuna açıklanan belgeler ayrıca, İngiliz hükümetinin 1977’de etkinliğini kullanıp, UFO’ların Birleşmiş Milletler’in bir birimince incelenmesini önlemeye çalıştığını gösteriyor.
Bu yöndeki çağrı Granada Cumhurbaşkanı Sir Eric Gairy’den gelmişti.
Sir Eric Gairy, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’a 1978’i, «UFO yılı» ilan etme çağrısında bulunmuştu.
Bugün açıklanan belgeler, 2001 yılının ilk yedi buçuk ayında, 15 UFO’nun İngiltere’ye yaklaşırken radarlarca tespit edildiğini gösteriyor.
İngiltere Savunma Bakanlığı’nın, radarlarla desteklenmese de, tek UFO haberi aldığı tarih ise 11 Eylül 2001.

 

Реклама
Автор: Teymur Kasamanli Рубрика: TURKIS