MERHABA DEĞERLI OKURLAR


Serkan TAŞPINAR

Bugün sizlere yarım asırdır insanoğlunun merak duyduğu benimde uzun yıllardır yakinen ilgilendiğim bir konu ile karşınızdayım. Ufolar (Unidentified Flying Objects) yani Türkçe adıyla tanımlanamayan uçan cisimler. Bu yazimizda bugune kadar basina yayilmis ve insanlar arasinda yanki bulmus ufo olaylarina deginecegim.1947 yılı ABD üzerinde çok sayıda UFO görülme olaylarının rapor edildiği bir yıl olmuştur.2 Temmuz 1947 günü, New Mexico eyaleti Roswell kenti yakınlarında çöllük arazide yere bir cisim çakıldı ertesi gün bölgeyi gezen Mac Brazel adlı bir çiftlik sahibi, ortalığa saçılmış döküntü ve kalıntılardan örnekler topladı ve bunları birkaç gün sonra Roswell şerifine götürdü, 7 Temmuz günü askeriye olaya el koydu. 
Binbaşı Jesse Marcel ve ekibi, kalıntıları toplamak üzere bölgeye geldiler ve bölge ziyarete kapatıldı. Brazel sorgulanmak üzere gözaltına alındı. İkinci bir yere çakılma olayından daha söz ediliyordu. 
Ordu yetkilileri tarafından yapılan ilk açıklama bir uzay aracının yere çakıldığı şeklindeydi. Birkaç saat sonra yalanlandı ve bölgeye düşenin bir meteoroloji balonu olduğu duyuruldu. 
Olay uzun süre unutuldu fakat Jesse Marcel 1970 yılında o zamanki olayın bir yalanla örtbas edildiğini düşen cismin bir meteoroloji balonu olmadığını iddia etti. Kendisi ve başka bir düzine kişi daha, bunun bir uzay aracı olduğunu ve üstelik birkaç uzaylı cesedi bulunmuş olduğunu öne sürüyorlardı sozun kısası sevgili dostlar Roswell olayı ilk bilinen en net Ufo olayı olarak literatürde yerini aldı. 
Bunun gibi yüzlerce hatta binlerce temas yada kaçırılma olayları, ufo kazaları en önemlisi ileride geniş yer vereceğim tarihteki en eski uygarlıklar, mağara resimleri, duvar yazıları, kabartmalar, heykeller evrende yanliz olmadigimizi bize ispatladi.

Yüce yaratıcımızın yarattığı sonsuz evrende yalnız olamayız sayısız galaksi ve sayısız gezegen kümeleri sonsuz bir evren. 

Geniş düşünecek olursak dünyamız kumsaldaki bir kum tanesi gibi ve evrende bizler gibi milyarlarca zeki gelişmiş yada geri kalmış ilkel uygarlıkların olması çok muhtemel  bizler sadece dünya tarihi ile sınırlı bırakıldık insanoğlu savaşlardan yada ayrımcılık vs birbirlerini yoketme gibi zararlı davranışları bıraktığı zaman ilk teması yaşayacağımızı umuyorum aksi taktirde dünyamıza bir müdehalede sözkonusu olabilir. 
Çünkü burada yapacağımız herhengi bir yanlış, savaşlar, yıkım, tabiatı mahvetme gibi bazı unsurlar bütün evrenin dengesini altust edecektir.
 

Реклама
Автор: Teymur Kasamanli Рубрика: TURKIS